ЛАНДШАФТНИЙ ПАРК – ДИВНА КАЗКА ПРИРОДИ

 

Ландшафтний парк «Замку Радомисль» за своїми природними характеристиками є одним з найдивовижніших місць в Україні. Він приваблює тих, хто втомився від галасу великих міст і хоче відчути єднання з природою. За своєю красою та унікальним ландшафтом він стоїть в одному ряду з найкрасивішими та найвідомішими парками України. Тут органічно поєдналися кращі традиції ландшафтного дизайну та творчий потенціал природи, що втілювався протягом тисячоліть.
Ландшафтний парк знаходиться між двома природними водоспадами, які насичують повітря оздоровлюючими аероіонами, а хвойні ліси навколо – ефірними оліями. Тому повітря тут має лікувальні властивості. На невеличкому просторі – дерева та скелі, річки та водоспади, протоки та озера. Територія з усіх сторін оточена водою. Як і у давнину, тут б’ють джерела, ростуть десятки видів рідкісних рослин, живуть видри, норки, бобри, лелеки, співають солов’ї, у тихій воді хлюпають риби і чекають на своїх риболовів.
Окремі рідкісні види рослин можна побачити лише тут – це десятки унікальних сортів ірисів, виведених і подарованих парку українським селекціонером Ігорем Хорошем; рожеві та білі водяні лілії, англійські духмяні паркові троянди, магнолії, а також занесений до Червоної книги України водяний горіх – Trapa rossica.
Особливо дивовижними у парку є скелі. Через деякі з них проросли дерева, з інших б’ють джерела. На території парку можна ловити рибу. Крім того, гості мають можливість на старовинних козацьких човнах пропливсти між островами та вийти у річку Мика.
Ландшафтний парк складається з кількох островів, з’єднаних містками. Тут все збережено у своєму первісному вигляді, як тисячу років тому, коли древляни облюбували це місце для своїх святилищ. Найбільший острів парку – Острів любові. Він має форму серця і, за легендою, якщо на нього подивитися з вежі замку та вдарити у дзвін – збудеться будь-яке бажання, особливо коли ти мрієш про кохання. На Острові стоїть кам’яний воїн. В руці він тримає ріг, а на боці висить меч. Йому більше двох тисяч років. З якого племені він був – невідомо. Вчені сперечаються на цю тему, адже за багато століть через ці землі проходило багато давніх племен – кельти, скіфи, готи. А понад тисячу років тому тут жило слов’янське плем’я древлян.
У різних куточках парку розташовано колекцію старовинних скульптур Архистратига Михаїла XVII-XVIII століть, які охороняють підступи до замку і про які, якщо захочете, вам розповість екскурсовод.
В парку «Замку Радомисль» знаходиться також єдиний у світі пам’ятник на течії ріки. Ця єдина сучасна скульптурна композиція на території парку важить понад 4 тонни і споруджена на честь Єлисея Плетенецького – архімандрита Києво-Печерської Лаври та засновника радомишльської папірні. Скульптура виконана за замовленням і ідеєю Ольги Богомолець українським скульптором Владом Волосенко і зображує монаха, що, схиливши голову, пливе у човні; перед ним лежить розкрита книга, а в руці він тримає свічу, що горить вдень і вночі. Ріка символізує плинність часу, човен – наше життя, книга – знання, за якими ми приходимо у цей світ, свіча – служіння людям…