Дослідження розвитку адміністративно-територіального устрою і підпорядкованості завжди були актуальними і вельми цікавими не лише для істориків та економістів. Оскільки в межах тих чи інших територій формувались культурні традиції, господарські зв’язки і навіть створювався свій неповторний менталітет населення, то можна зрозуміти весь комплекс інтегруючих процесів на певній території та їх вплив на державницьку динаміку розвитку. Понад 120 років функціонував Радомишльський повіт, який було утворено в 1795 році в складі Волинської губернії, а з 1797 року в структурі Київської губернії.
читати даліПублікації
Одним з найпоширеніших джерел наукової інформації є енциклопедії. У початковому тлумаченні з грецької це слово визначалось як коло загальноосвітніх знань. У наш час енциклопедією вважають науково-довідкове видання, що об’єднує в певній системі найістотніші відомості з усіх галузей знань (універсальні енциклопедії) чи будь-якої окремої (галузеві енциклопедії). Тому, щоб дізнатись про об’єкт, який нас цікавить, ми стараємось насамперед у такому виданні з’ясувати загальні відомості про нього, це, зокрема, стосується інформації про той чи інший населений пункт.
читати даліОднією з найвідоміших українських папірень середньовіччя є радомишльська, засновником якої вважають київського архімандрита Єлисея Плетенецького, який увійшов в історію України не лише як відомий громадський та культовий діяч, а й людиною, яка сприяла розвитку наук, шкільництва та книгодрукарства. Саме він у 1615 році в Києво-Печерській Лаврі відкрив друкарню. Згодом було прийнято рішення для задоволення потреб друкарні папером побудувати папірню.
читати далі