Замкові зали
«Замок Радомисль» має в своєму розпорядженні виставкові зали для проведення авторських виставок і майстер-класів та зали, в яких розміщуються постійно діючі експозиції. Площа замку 2500 кв.м. дає змогу одночасно експонувати кілька тисяч предметів історії та мистецтва.
Ваша екскурсія розпочнеться з невеличкої зали, де ви побачити фотографії споруди до реставрації та зможете оцінити ту неймовірно складну роботу, яка була зроблена командою замку за 5 років.
У другій залі знаходяться домашні іконостаси, писані на полотні та колекція українських плетених амфор.
У третій – галерея домашніх ікон з різних регіонів України, які мають свої особливості та відмінності залежно від місцевості, де вони писалися.
В четвертій залі зібрані образи Пресвятої Богородиці, привезені з усіх куточків країни.
В п’ятій ви зможете побачити унікальні ікони, писані темперою – особливою фарбою.
Із цієї зали ви пройдете гвинтовими сходами у дзвіницю, а по дорозі побачите продовження експозиції – Михайлівський поверх, Миколаївський поверх, каплицю Богородиці з Веселкою і вежу зі дзвоном.
Коли повернетесь донизу – потрапите в шосту залу. Це єдина зала, де зібрані ікони, що колись знаходилися у церквах, а також старовинна кам’яна ікона Святого Миколая ХІІ ст. та ікона за збереження царської родини. Ця зала називається Обрядовою і в ній відбувається реєстрація шлюбів.
Замкова трапезна, як і 400 років тому, являє собою місце, де збираються друзі та знайомі, щоб скуштувати смачні страви, випити вина та обговорити останні новини. Під низькими стелями з дубовими балками розташовані довгі дерев’яні столи та лавки. Через вузькі віконця у кам’яних стінах фортеці в середньовічну напівтемряву падають промені світла. Від стін відбивається полум’я з величезної печі, де можна засмажити цілого кабана. Тільки тут можна справді відчути, де і як гуляли наші славні предки – лицарі та шляхтичі.
Піч у трапезній – це серце замку. Взимку, у тріскучі морози, вона була головним місцем у фортеці, де можна було відігрітися та випити гарячого пиття у відблисках полум’я смолоскипів. І сьогодні гостям «Замку Радомисль», які змерзли чи втомилися з дороги, у трапезній радо запропонують цілющій трав’яний настій, зварений за рецептами XVII століття. Тут стоїть 30-літровий самовар, який дозволяє насолодитися тонким смаком та ароматом духмяних трав та чаїв.
Спеціально для вас на вогонь поставлять величезний 60-літровий казан та приготують вишукані страви, яким віддавали належне наші предки. Вони були гостинними людьми, які любили влаштовувати великі бенкети і знали смак у розвагах, тому й замкова трапезна така велика – вона може вмістити до 80 гостей. Тут, у середньовічній атмосфері, можна зібратися разом та відсвяткувати день народження, оригінальне весілля, провести дружню вечірку чи інший захід.
Як здавна водилося у середньовічних шляхетських домах, у трапезній стоїть справжня фісгармонія. Під акомпанемент старовинних інструментів друзі можуть танцювати, веселитися чи вести неспішну бесіду. Під час бенкетів музиканти грають середньовічні твори, а для поціновувачів – музику для танців епохи Ренесансу – контрдансів, каскардів чи гальярдів.
На стінах трапезної – старовинні географічні та військові мапи XVI-XIX століть. На них ми бачимо, якими були Україна, Європа та світ у ті часи, коли сенсом життя кожного справжнього шляхтича вважалися слава і честь… А також справжній бенкет.
Окрема виставкова зала «вільної експозиції» площею 150 кв. м. призначена для проведення виставок сучасного мистецтва. Тут можуть розміщуватися експозиції народних промислів, мистецьких творів, робіт художників та фотохудожників, скульпторів, майстрів гончарного та ковальського мистецтва та інші. У цій залі, яка вміщує близько 80-100 людей, можуть також проводитися презентації, майстер-класи, прес-конференції та інші культурно-мистецькі заходи.
Перлиною замку є Концертна зала для камерної музики на 150 місць, яка, згідно з результатами акустико-балістичної експертизи, проведеної інститутом гідродинаміки НАН України, відповідає найвищим європейським стандартам.
В ній проводяться концерти без використання жодних підсилюючих пристроїв, і музика, яка лине на людей, вражає своєю повнотою, силою та щирістю. Коли на балкончиках грають скрипалі та флейтисти, здається, ніби співає душа.
Концертну залу охороняє велична старовинна скульптура архистратига Михаїла. В залі розташовано камін, біля якого для закоханих можна влаштувати романтичну вечерю. Або для гостей свята – влаштувати бал чи вечірку. Тут також можна встановити ялинку та відсвяткувати прихід нового року великою компанією.
На кам’яному подіумі стоїть рояль, на якому під час концертів грають класичну музику музиканти з України та закордону. За роялем знаходиться одне з найдивовижніших місць у замку - там б’є природне джерело, в якому живе амфібія – жаба Гертруда, яка невідомо яким чином потрапляє через скелю у приміщення. Це джерело робить Концертну залу «Замку Радомисль» унікальною та єдиною в своєму роді.
Концертна зала «Замку Радомисль», розташована на гранітній скелі, що уходить вглиб землі на кілометри, здатна простояти століття і навіює думки про вічніість. Тільки побувавши на концерті у «Замку Радомисль», почувши акустику зали, насправді можна відчути, наскільки гармонійною, щирою та глибокою є музика, для якої не потрібні посередники між нею і душею.
Пройшовши виставковими залами «Замку Радомисль», ви поринете у вир століть, побачите живу душу українських поколінь, їхні прагнення, мрії та надії. Ви відчуєте смак життя й доторкнетеся до власного минулого, до власного коріння…