Виртуальный тур


Подписаться



Опубликовал священик Олександр Шмуригін

12.12.2016 14:04

10 грудня 2016 року на території історико-культурного комплексу "Замок-музей Радомисль" відбулося святкування 400-річчя виходу в світ «Часослову», першої друкованої книги на території центральної та східної України, опублікованої 1616 року на радомишльському папері.

На запрошення засновниці та власниці комплексу, народного депутата Ольги Богомолець урочисті заходи відвідав Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-україни Філарет.

До участі також долучилися народні депутати, представники Міністерства культури, представники обласної влади, священнослужителі та громадські діячі.

На майданчику перед музеєм Патріарх Філарет відслужив подячний молебень. За богослужінням співав хор Київської православної богословської академії під керівництвом диякона Юрія Мигаля.

З нагоди свята і за заслуги з відродження історії, культури і духовності в Україні, Патріарх нагородив пані Ольгу Богомолець орденом святої рівноапостольної княгині Ольги, а музей української домашньої ікони та старожитностей "Душа України" - орденом святого рівноапостольного князя Володимира ІІ ступеня.

Після молебня Предстоятель Кивського Патріархату оглянув музейну експозицію ікон, яка складається з понад 5000 тис. ікон XVII-ХХІ ст. з усіх регіонів України.

«Історію можна викладати фальшиво і нам таку історію придумали. Але ми повинні знати свою правдиву історію України. І саме музеї нам дають підґрунтя для правдивої історії. І люди, які відвідують музеї повинні знати чим жили наші предки, що вони робили і що вони нам залишили», – сказав Патріарх Філарет після відвідин музею ікони.

Цього дня також відбулася наукова конференції з нагоди 400-річчя «Часослова», на якій виступили з доповідями представники бібліотеки ім. Вернадського, професор Дмитро Степовик та інші науковці. В музеї можна було побачити процес ручного виготовлення черпаного паперу за технологіями XVII століття і друкування на ньому.

Довідка

Історико-культурний комплекс «Замок Радомисль» створений на Житомирщині українським медиком, політиком і меценатом Ольгою Богомолець. Поміж іншого, до нього входить єдиний у Європі Музей української домашньої ікони. В його основу покладена особиста колекція засновниці, яку вона збирала з 1995 року.

Папірня - фабрика для виготовлення паперу з коноплі, кропиви і льону, заснована в 1612 році у м. Радомишлі стараннями Архімандрита Києво-Печерської лаври Єлисея Плетенецького. Папір для "Часослову" та наступних книг до Києва спеціально доставляли водним шляхом із Радомишля. У XVII-XVIII ст. у часи Руїни папірня була зруйнована, а на її фундаменті в кінці XIX ст. збудовано млин. Завдяки старанням фундатора комплексу Ольги Богомолець зруйнована свого часу папірня відновила свою діяльність у 2012 році.

Замок-музей Радомисль являє собою перлину історичного шляху “ Via Regia – дорога королів”, дивовижний комплекс, в якому збережено природні ландшафти та відтворено автентичні інтер’єри XVIІ – XIX століть. На сьогодні – це найбільший приватний музей в Україні.

За останні 5 років понад сто двадцять тисяч туристів як з України, так і країн ближнього та далекого зарубіжжя відвідали Музей української домашньої ікони.

Прес-центр Київської Патріархії
Поделитесь с друзьями: