Підписатись

ЗАМОК-МУЗЕЙ РАДОМИСЛЬ РОЗКРИЄ ДВЕРІ ДЛЯ ВСІХ, ХТО ЛЮБИТЬ МУЗИКУ.

"МУЗИКА НЕ МАЄ БАТЬКІВЩИНИ, ЇЇ БАТЬКІВЩИНА УВЕСЬ СВІТ", - Фредерік Шопен.

Історико-культурний комплекс "Замок Радомисль" 13-14 червня 2015 прийме гостей Другого міжнародного фестивалю "Музика Шопена під відкритим небом". Фестиваль пройде за підтримки Посольства Республіки Польща в Україні та Польського Інституту (Київ). Музика Фредеріка Шопена прозвучить під відкритим небом у виконанні лауреата багатьох міжнародних і всепольських піаністичних конкурсів, в тому числі Першої премії та "GrandPrix" нa IX Miжнародному Шопенівському Конкурсі в Aнтоніні, I Премії на Всепольському Конкурсі iм. проф. Людвика Стефанського у Плоцьку - Яцека Кортуса, солістки Національної філармонії України Лариси Деордієвої, солістки Національної філармонії України Інеси Порошиної і юних віртуозів - вихованців дитячих музичних шкіл.

Вся творчість основоположника польської музичної класики Фредеріка Шопена пов'язано з Польщею. Мазурки і полонези, етюди та вальси, ноктюрни і прелюдії ... Однак, музика Шопена вийшла далеко за межі Польщі. Її грають великі музиканти, на ній навчаються виконавці-початківці в Польщі, в Україні, в усьому світі. Музика Шопена відрізняється артистизмом, одухотвореністю, вишуканістю, але при цьому - і революційністю, Нове звучання отримало його творчість в нашій країні під час останніх революційних подій. Музика великого польського композитора і патріота звучала на Майдані, як музика Революції Гідності. "Революційний" етюд (Опус 10 №12) надихав українських повстанців на боротьбу з диктаторським режимом. Актуальною музика Великого Поляка залишається і сьогодні, коли Україна стоїть на шляху російської агресії, затуляючи собою всю цивілізовану Європу. Україна сьогодні дійсно стала antemurale Christianitatis (бастіоном християнства) XXI століття - тим, чим колись була для Європи Річ Посполита, де всі були разом - і поляки, і українці. А "Замок Радомисль", де фестиваль "Музика Шопена під відкритим небом" пройде вдруге, несе свою особливу місію - популяризує творчість Фредеріка Шопена, тим самим зміцнюючи дружні та культурні зв'язки між нашими народами, об'єднаних спільною історією, і - багато в чому - загальною культурою.

Гостей фестивалю Шопена порадує не тільки Музика.

У замку створені всі умови для комфортного і пізнавального відпочинку - чисте повітря, острови, пристані для човнів, два водоспади.

Тут панує неймовірна екологічна атмосфера: на території нашого історико-культурного комплексу живуть дикі тварини - норки, річкові видри, бобри. "Замок Радомисль" пропонує широку культурну та просвітницьку програму для всіх, хто відвідає його в ці червневі фестивальні дні. Це і майстер-класи з народних ремесел, і власноручне виготовлення паперу за технологією XVII в. Адже Замок зведений на місці старої паперової фабрики Києво-Печерської лаври, де виробляли папір, на якій згодом друкували книги в Лаврської друкарні. І, звичайно, Вас чекає знайомство з експозицією єдиного у світі Музею української домашньої ікони, де зібрана найбільша в Європі колекція українського сакрального мистецтва. Повірте, час, проведений на фестивалі "Музика Шопена під відкритим небом", стане для Вас і Ваших близьких і друзів часом, наповненим сенсом.

Фестивалі академічної музики під відкритим небом - хороша європейська і світова традиція. Продовжувачем музичних традицій в Україні став "Замок Радомисль". Тут готові підтримати цікаві ініціативи і з радістю прийняти фестивалі інших відомих композиторів і музикантів.

А поки - чекаємо вас в "Замку Радомисль" на зустрічі з Шопеном!

Детальніше на сайті фестивалю ШопенФест