Підписатись

Замкова трапезна, як і 400 років тому, являє собою місце, де збираються друзі та знайомі, щоб скуштувати смачні страви, випити вина та обговорити останні новини. Під низькими стелями з дубовими балками розташовані довгі дерев’яні столи та лавки. Через вузькі віконця у кам’яних стінах фортеці в середньовічну напівтемряву падають промені світла. Від стін відбивається полум’я з величезної печі, де можна засмажити цілого кабана. Тільки тут можна справді відчути, де і як гуляли наші славні предки – лицарі та шляхтичі.

  • Трапезна
  • Трапезна

Піч у трапезній – це серце замку. Взимку, у тріскучі морози, вона була головним місцем у фортеці, де можна було відігрітися та випити гарячого пиття у відблисках полум’я смолоскипів. І сьогодні гостям «Замку Радомисль», які змерзли чи втомилися з дороги, у трапезній радо запропонують цілющій трав’яний настій, зварений за рецептами XVII століття. Тут стоїть 30-літровий самовар, який дозволяє насолодитися тонким смаком та ароматом духмяних трав та чаїв.

Спеціально для вас на вогонь поставлять величезний 60-літровий казан та приготують вишукані страви, яким віддавали належне наші предки. Вони були гостинними людьми, які любили влаштовувати великі бенкети і знали смак у розвагах, тому й замкова трапезна така велика – вона може вмістити до 80 гостей. Тут, у середньовічній атмосфері, можна зібратися разом та відсвяткувати день народження, оригінальне весілля, провести дружню вечірку чи інший захід.

Як здавна водилося у середньовічних шляхетських домах, у трапезній стоїть справжня фісгармонія. Під акомпанемент старовинних інструментів друзі можуть танцювати, веселитися чи вести неспішну бесіду. Під час бенкетів музиканти грають середньовічні твори, а для поціновувачів – музику для танців епохи Ренесансу – контрдансів, каскардів чи гальярдів.

На стінах трапезної – старовинні географічні та військові мапи XVI-XIX століть. На них ми бачимо, якими були Україна, Європа та світ у ті часи, коли сенсом життя кожного справжнього шляхтича вважалися слава і честь… А також справжній бенкет.

Окрема виставкова зала «вільної експозиції» площею 150 кв. м. призначена для проведення виставок сучасного мистецтва. Тут можуть розміщуватися експозиції народних промислів, мистецьких творів, робіт художників та фотохудожників, скульпторів, майстрів гончарного та ковальського мистецтва та інші. У цій залі, яка вміщує близько 80-100 людей, можуть також проводитися презентації, майстер-класи, прес-конференції та інші культурно-мистецькі заходи.