В нашому Замку будуть експонуватися унікальні картини Євгена Сухарєва, які розкриють палітру «Загадок Всесвіту».
Ексклюзивні роботи Євгена Сухарєва написані у стародавній забутій техніці – енкаустики (живопис воском). Саме в цій техніці створені найдавніші зображення Христа, Богородиці та святих, які зберігаються у найбільших музеях світу, зокрема Києві, Стамбулі, Римі, на Синаї. Іконопис бере свій початок з енкаустики. Проте після іконоборництва до цього методу іконописці не повернулися. Енкаустику замінили простіші для розуміння віруючого образи. Й більше ніж на тисячу років про енкаустику забули.
Євген Сухарєв присвятив 20 років відродженню найдавнішого живопису – енкаустики. Він вдихнув нове життя у стародавнє мистецтво. Художнику вдалося значно розширити горизонти традиційної енкаустики, розробивши власну методу нанесення (різьба по воску на склі), а також запропонувавши використання чистого воску (з додаванням фарби), завдяки чому картини змінюють свій колір при зміні температури.
Музей української домашньої ікони в Замку «Радомисль» завжди вражає своїх відвідувачів різноманітними техніками втілення святих образів. На передодні великого Свята Нерукотворного Образа Ісуса Христа ми хочемо здивувати Вас давнім забутим мистецтвом енкаустики. Тому що ця техніка використовувалася першою для створення ікон.
Презентація виставки «Енкаустика. Загадка Всесвіту» відбудеться 26 серпня у залі Замку «Радомисль», недалеко від Києва. На вас чекає неосяжний світ Всесвіту, відсутність кордонів для втілення ідей у картинах Євгена Сухарєва. Виставка стане чудовим доповненням ваших вихідних у Замку «Радомисль». Серед затишної природи, шуму водоспадів та середньовічної архітектури ви зможете перевести подих та відпочити від буденної суєти.
Євген Сухарєв родом із села Гринчук, Кам’янець-Подільського району. Після закінчення культурно-освітнього училища переїхав до Кам’янця-Подільського, де працював на заводі «Електроприлад». Тут наявність міді, латуні, алюмінію відкрили можливості реалізації перших творчих спроб та ідей, стали потаємною творчою лабораторією. Цікавість привела майстра до енкаустики, яка полонила на все життя. Водночас Євген Сухарєв розвивав інший талант – талант музиканта. Він закінчує Київський інститут культури, де навчався з Назарієм Яремчуком, отримує спеціальність «диригент оркестру народних інструментів». Художник грає на всіх народних інструментах і двадцять один рік свого життя присвятив навчанню дітей з проблемами зору (викладав музику, співи та різьбу по дереву). Сьогодні Євген Сухарєв продовжує експериментувати з енкаустикою, досліджуючи Всесвіт.